Özel  Flora Özel Eğitim Danışmanlık ve Rehabilitasyon Merkezi    2007  yılında  Özel Eğitim Uzmanı Seyfettin Bülbül  tarafından kurulmuş  bir merkezdir. Kuruluşundan  itibaren alanında uzman bir kadroyla çalışmalarına devam etmektedir.
  Merkezimizde; eğitilebilir,öğretilebilir, bedensel engelli, konuşma güçlüğü, yaygın gelişimsel  bozukluk vb. tanısı konmuş bireylere  eğitim ve  rehabilitasyon  hizmeti verilmektedir.

 Kurumumuz  konusunda uzman, tecrübeli  bir ekip  tarafından yönetilmektedir.

 Merkezimizde  , tüm özel bireylerin  toplum yaşamına uyum sağlaması, kendi ayakları üzerinde yaşamını sürdürebileceği bilgi ve becerilerin kazandırılması, toplum tarafından kabullenilmesi,     

sevgi,saygı ve hoşgörü  ile beslenen   toplumsal bir bilincin  oluşması  hedeflenmiştir.

Yapılan çalışmalar, bireyin en üst düzeyde  verim alabilmesi  için yeni eğitim sistemleri  ve materyaller  ile  desteklenmektedir.

 Özel eğitim çalışmaları  okul ve aile katılımı sağlanarak  yürütülmektedir. Tüm eğitim  sürecinde öğrencinin devam ettiği okul ile  işbirliğine girilerek  bireyin  yaşam kalitesinin arttırılması hedeflenmiştir.                                                                          

Flora’da çocuk ve ergenlere yönelik rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri yürütülmektedir. Bu hizmetler kapsamında psikolojik testler uygulanmakta ve ailelere rehberlik sağlanmaktadır.

 Rehabilitasyona ihtiyaç duyan bireylerin kendilerinden beklenen davranışları ortaya  koyabilmeleri için  ihtiyaçları olan eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini sunmak, ailelerini  de psikolojik  ve eğitsel açıdan desteklemek, bilgi ve yeteneklerimizi onlara yönlendirerek, onların ihtiyaçlarına  cevap vere- bilmek amacımızdır.